• למה אני אוהבת אקרו?

  למה אני אוהבת אקרו?

  התחלתי לעשות אקרויוגה לגמרי במקרה. הייתי בקורס של עיסוי תאילנדי כשמישהי רצתה "לנסות" עלי משהו. זה היה אקרויוגה. כשהוזמנתי למפגש תרגול חופשי של אקרויוגה, נהגתי שלא כדרכי והגעתי לבד, פשוט כי מספיק רציתי לנסות. כשמצאתי עם מי לשחק ולהתנסות (אי אפשר לעשות אקרויוגה לבד), הרגשתי התלהבות עצומה כיוון שניסיתי והצלחתי לעשות דברים שלא דמו לשום דבר אחר שעשיתי לפני כן. כשחזרתי הבייתה בעלי אמר לי שאני זוהרת. "את תחזרי שוב?" הוא שאל, ואני ידעתי שהתחיל פה משהו גדול ומאז לא ירדתי משלושה תרגולים בשבוע.
  הכל מתחיל ברגע שאנחנו מחליטים להיפתח.

  מה שכל כך מדהים באקרויוגה הוא שלטעמי יש בה הכל. הצד הגופני שלה דורש מאמץ, כח סיבולת, כח מתפרץ, גמישות, פרופריוספציה טובה, עבודה עם שרירי ליבה ואוסף של עוד עשרות אלמנטים שיכולים לשבות מדריכת אירובי שכמוני. צד נוסף ולא פחות חשוב הוא שמכיוון שצריך לפחות אדם אחד נוסף כדי לתרגל איתו, העניין הופך לחברתי עד מאד – הצחוק, התקשורת והמגע מאיצים בנו תחושה של קרבה וחברות. האתגר מגיע לא רק בהקשר הפיזי – אני צריכה ללמוד איך לתקשר, איך נעים להשמיע הצעות, איך לחשוב ב"אנחנו" ולא ב"אני" ו"אתה". יותר מכל תחום אחר שהכרתי, האקרויוגה מלמדת אותי על עצמי, אם אני נותנת אמון, איך אני מקבלת ביקורת, האם אני פתוחה להצעות ועוד דברים נוספים רבים שיכולים ללמד אותי על התקשורת שלי באופן כללי.
  הפידבק שאנחנו מקבלים תוך כדי עבודה הוא מיידי. אם אחד הפרטנרים עושה משהו לא מדוייק, הדבר מורגש מייד (מאבדים שיווי משקל, מאמצים הרבה שרירים אחרים ועוד) והתיקון יכול להיעשות באותו רגע. אחד הדברים האהובים עלי הוא החיפוש של מה יכול להיעשות יותר טוב, איך אפשר לעשות את זה יותר נח או יותר יפה, ופעמים כה רבות יש התקדמות עם כל ניסיון.
  ועל כל זאת, אנחנו מתאמנים הרבה פעמים בחוץ. השילוב של כל הפלא המדהים הזה יחד עם טבע הוא כמעט כל מה שאני יכולה לשמוח בו בחיים האלה.

  לסיכום אוסיף ציטוט ממכתב שכתבתי לחברי, אשר לדעתי מסכם יותר מכל דבר אחר שאוכל לכתוב כאן.
  "ניסיתי הרבה פעמים לחשוב – מה הופך אותנו לכל כך טובים? אני חושבת שזאת הנכונות. מהרגע הראשון שהגעתי – קטנה ומבוישת, הרגשתי שמקבלים אותי. ואנחנו כל כך נכונים (תרתי משמע)! נכונים לקבל ולהתקבל, ללמוד וללמד, להישמר וגם לעוף, להתרסק ולקום, ללטף, לחבק, לפנק.
  איזה כיף ללמוד להכיר אתכם ולהיטיב להכיר את עצמי דרכיכם. אתם מאתגרים אותי, כל אחד מכם בדרך שלו. זה שיעור לחיים, כמה אפשר להרוויח כשכולם רוצים טוב אחד בשביל השני. כמות פרגון שלא נראית בעולם האמיתי – במגע, במחמאות, בסבלנות, בכנות. הלב שלי נפתח בכל פעם שאני באה. תודה שאתם מקבלים אותי ותודה שאתם נותנים לי לקבל אתכם ומכם."

  אחרי כל זה, לא תנסו?

  Leave a reply →

יש לי משהו להגיד על זה

Cancel reply